Your Cart

زردچوبه فله ای

زردچوبه فله ای
زردچوبه فله ای
27,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • :: زردچوبه فله ای

گیاه زردچوبه در مناطق جنوبی آسیا بصورت خودرو می‌روید. ویتامین ها، آهن و پتاسیم موجود در این ادویه برای سلامتی نقش بسزایی خواهد داشت، همچنین مصرف این ماده غذایی باعث کم شدن تجمع پلاکت خون و جلوگیری از لخته شدن خون می‌گردد.  آزمایشات و تحقیقات علمی نشان می‌دهد که از خصوصیات زردچوبه می‌توان برای جلوگیری و یا حتی درمان افسردگی و استرس نیزبه کار برد. از جمله دیگر فواید این محصول می توان به تنظیم گردش خون و پاکسازی کبد و بهبود گوارش هم اشاره کرد. همه ما معمولا در 90% از غذاهای روزانه از ادویه زردچوبه استفاده می‌کنیم و جزئی از مصارف غذایی روزانه می باشد. از این رو در انتخاب نوع و کیفیت زرد چوبه مصرفی خود می بایست دقت نظر بالایی داشت. علاوه بر تمام فواید ذکر شده این محصول برای تهیه ماسک خانگی کاربرد فراوانی دارد که در ادامه یکی دو مدل از این ماسک‌ها را بررسی خواهیم کرد.

طرز تهیه ماسک خانگی

زردچوبه-فله-ای-19hyper

استفاده از این ادویه در تهیه ماسک به دلیل خاصیت لایه برداری، تقویت بافت پوست و جلوگیری از پیری پوست مورد توجه بوده و هست و هزارن دستور تهیه بر پایه آن موجود است، دو ماسک معروف تهیه شده برای شفافیت و روشن شدن پوست عبارتند از:

1- زردچوبه + آب خيار + آبليمو

به کمک این مواد تیرگی پوست شما برطرف می‌شود تنها کافیست که مقداری از این محصول  را با آب خیار و چند قطره آبلیموی تازه به صورت خمیر درآورده و با یک برس کاملاً تمیز روی صورتتان بزنید و بعد از 15 دقیقه تنها با آب بشویید تکرار هر روزه این کار به شما پوستی شفاف و روشن خواهد بخشید.

2- آرد نخود + زردچوبه+ روغن زيتون + شير + آبليمو

در روش دیگر یک قاشق آرد نخود رو یک چهارم آن زردچوبه را با نصف قاشق شیر کمی روغن زیتون و چند قطره‌ای آبلیموی تازه به صورت خمیر درآورده و به مدت 30 دقیقه روی صورت که ماند با آب خنک یا سرد بدون هیچ صابون یا ماده‌ی شوینده‌ای شسته شود. نتیجه بعد از چندین نوبت شگفت آور است: شفافیت و درخشان شدن پوستِ صورتتان.

اطلاعات کلی
نوع: زردچوبه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.